"Nic není nemožné pro toho, kdo chce"

V Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice stále pracujeme na zlepšení jak poskytované zdravotnické péče, tak i na zlepšení prostředí a fungování naší nemocnice. Podívejte se na projekty, které se nám povedlo zrealizovat.


Únor 2018 - Nové sanitní vozy

V únoru 2018 jsme ukončili projekt pod názvem „PN Horní Beřkovice – obnova sanitních vozidel“, v rámci kterého došlo k výměně zastaralých dvou sanitních vozů zn. Mercedes Benz za nové vozy zn. Volkswagen Crafter. K výměně došlo za výrazného přispění zřizovatele naší nemocnice – Ministerstva zdravotnictví ČR (výše dotace 2,28 mil. Kč). Obměnou dochází k snížení provozních nákladů nemocnice v oblasti oprav, spolehlivosti vozů a hlavně ke zvýšení přepravního komfortu pacientů (klimatizace a nezávislé topení přepravního prostoru, vyšší a větší přepravní prostor) a dále ke zvýšení komfortu řidičů předmětných vozidel a větší bezpečnosti všech.  


Listopad 2017 - Nový dieselagregát

V listopadu 2017 se podařilo naší nemocnici dosáhnout v oblasti elektrické energie v případě výpadku dodávek soběstačnosti. Ukončili jsme projekt pod názvem „PN Horní Beřkovice – pořízení náhradního zdroje elektrické energie - motorgenerátoru“. Tímto jsme výrazně pokročili v oblasti BOZP, kdy v případech výpadku dodávek z veřejné sítě zaskakuje pořízený náhradní dieselový zdroj a okamžitě začíná do interní sítě dodávat elektrickou energii potřebnou nejen na osvětlení, ale i pro zajištění provozního chodu celé nemocnice. K výměně došlo za výrazného přispění zřizovatele naší nemocnice – Ministerstva zdravotnictví ČR (výše dotace 0,91 mil. Kč).