easy to read about us Jak se jmenujeme? Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice
easy to read about us Co děláme v naší nemocnici? 
  • naši doktoři léčí duševně nemocné
  • někdo se u nás léčí chvíli a někdo delší dobu, podle typu nemoci
  • děláme i rehabilitaci - snažíme se pomáhat po všech stránkách, nejen léky
  • naše pacienty ošetřují sestřičky, bratři a další odborníci
  • někdy našim pacientům pomáháme i u nich doma
  • péče u nás je zdarma, platí ji zdravotní pojišťovna, služby navíc najdete v ceníku
  • máme i vlastní lékárnu, kde si můžete koupit léky, vitamíny a další potřeby
  • pokud chcete vědět víc, podívejte se na naši Zřizovací listinu a náš Statut
easy to read about us    Kde nás najdete? Naše adresa je Podřipská 1, Horní Beřkovice, PSČ 411 85
easy to read about us Jak se s námi spojíte?
  • zavolejte nám telefonem na číslo 416 808 111
  • napište nám e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • napište nám do datové schránky 955jv5v
easy to read about us easy to read about us easy to read about us Jak se k nám dostanete?

V Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice jsou konána soudní řízení, a to zejména ve věci trvání výkonu ochranných léčení.

Pro účely soudních jednání je vyčleněna seminární místnost, nacházející se v prvním patře budovy B - přístup do jednací síně je vyznačen v níže uvedeném plánku.

mapa_velka_jednaci_sin_OS.png

Návštěvy v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice jsou POVOLENY, avšak za splnění níže uvedených podmínek:

  • návštěva musí mít po celou dobu návštěvy nasazený respirátor třídy FFP2,
  • před vstupem na oddělení dezinfekce rukou,
  • návštěva se musí řídit pokyny personálu.

Antigenní ani jiné testy pro veřejnost NEPROVÁDÍME.

icon skype

Komunikujte s našimi pacienty přes Skype

Služba pro rodinné příslušníky a pracovníky komunitních služeb

Tento dokument obsahuje prohlášení o přístupnosti webových stránek Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice, popis používaných formátů a kontakt na správce webu.

Webová prezentace Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti webu, jak je stanovují Pravidla tvorby přístupného webu připravená pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.

Forma uveřejněných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk XHTML 1.0 Transitional, pro popis vzhledu pak stylový předpis CSS. Téměř všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma.

Všechny odkazy v textu článků, kromě seznamů a navigačních menu, jsou vyznačeny barevným odlišením. Pokud odkaz vede mimo tento web, je označen příslušnou ikonou a vždy se tento odkaz otvírá v nové záložce či okně prohlížeče. Pokud se odkaz otevírá do nové záložky či okna, tj. směřuje-li mimo webové stránky Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice, je označen ikonou (↗) a informujícím popiskem, zobrazujícím se po ukázání myši na odkaz.


Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě.


Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader (↗)případně některé z Open Standard prohlížečů, které najdete na stránkách www.pdfreaders.org (↗).
  • DOC, XLS, PPT - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
  • RTF - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
  • ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. na internetu je velké množství programů, které dokážou tento formát dekomprimovat.

Kontakt na správce webu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu, můžete poslat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Milé kolegyně, milí kolegové,

v rámci své pracovní náplně s nasazením pečujete o potřeby pacientů. Je důležité, abychom ve zvýšené míře pečovali o svou psychickou pohodu a potřeby. A především Vy, kteří svou energii věnujete druhým, si zasloužíte, aby se Vám dostalo dostatečné péče. Jako psychologové jsme tu pro Vás a rádi Vám psychologickou podporu a pomoc nabízíme.

Můžete se na nás obracet s tématy, které vás zatěžují nebo vám způsobují stres. Ať už to jsou pocity vyčerpání, bezmoci, naštvání, strachu a další. Pokud máte obavy o zdraví či budoucnost svou i svých blízkých. Můžete s námi probrat, jak lépe zvládat stres a zvýšené pracovní nároky. A mnoho dalšího, záleží jen na Vás.

Rádi bychom Vás ubezpečili, že zachováváme přísnou mlčenlivost. Vše zůstává jen mezi Vámi a psychologem. Ani žádost o podporu ani její průběh či výsledky se nikde neevidují. Také organizace setkání a místo jeho průběhu zůstává důvěrné.

 Postup krok za krokem

1. V pracovní době (po – pá od 8:00 do 14:00) kontaktujte telefonicky nebo e-mailem konkrétního psychologa ve zdravotnictví/klinického psychologa/vyškoleného interventa, který s vámi domluví další postup (termín a způsob setkání / tel. hovoru). Výběr konkrétního odborníka je na Vás. Seznam psychologů ve zdravotnictví i klinických psychologů je k nalezení na intranetu PNHoB
v sekci Začlenění pracovníků do primariátů, dále je též k dispozici na uživatelském intranetu: Úsek LPP/Psychologové (seznamy se průběžně aktualizují).
2. K organizačnímu zabezpečení služby se můžete obrátit i na vedoucí klinickou psycholožku.
3. Mimo pracovní dobu, pokud se jedná o urgentní neodkladný problém a potřebujete s někým hovořit ihned, můžete využít standardní externí psychologické pomoci na následujících telefonních číslech:
* Linka kolegiální podpory pro pracovníky ve zdravotnictví: 607 400 591 nebo 720 219 618 (non-stop),
*  Psychoterapeutická linka: 212 812 540 (denně 08-22)
4. Pokud byste raději využili externích služeb, můžete si vybrat ze seznamu odborníků na stránkách www.delamcomuzu.cz . Zde jsou k dispozici psychologové a terapeuti z celé
ČR, s nimiž si můžete domluvit individuální telefonický či Skype rozhovor (pro pracovníky v první linii k datu poslední revize PPP – PNHOB - 02 zdarma).

Zlepšování služby
Službu psychosociální podpory garantuje psycholožka Mgr. Mária Cmarová (tel. 416 808 114, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), na kterou se můžete obracet se svými návrhy či zpětnou vazbou.

 
Ke stažení

 logo EU ESF OPZ logo CPRPDZ
icon skype

Komunikujte s našimi pacienty přes Skype

Služba pro rodinné příslušníky a pracovníky komunitních služeb

 

Duševní onemocnění a hospitalizace člena rodiny, partnera či blízkého člověka v psychiatrické nemocnici je náročná životní událost.

Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice zprostředkuje rodinám a blízkým svých pacientů podporu lidí, kteří dobře chápou, co taková situace obnáší, protože jí sami zažili. Tato forma pomoci se nazývá PEER podpora.

 
Naši PEER pracovníci:

  • na vlastní kůži znají otázky a problémy, které vznikají při duševním onemocnění člena rodiny nebo blízké osoby,
  • mohou vám v této situaci pomoci tím, že vám předají své vlastní zkušenosti,
  • mohou vás informovat o dalších možnostech pomoci a zdrojích, které máte k dispozici,
  • dokážou vám pomoci být pro vašeho blízkého oporou v situaci, kdy to obzvláště potřebuje.

Lidé si často nedokážou představit, co všechno s sebou přináší závažné psychické obtíže člena rodiny. Zkušenosti a rady člověka, který si sám touto cestou prošel, jsou nedocenitelné. Když rodina situaci dobře zvládne, významně to přispívá i léčbě a zotavování samotného pacienta.

Neváhejte proto oslovit našeho PEER kolegu nebo předat kontakt lidem, kteří ho možná potřebují.

 
Kdo je PEER pracovník?

PEER (čti pír) pracovník využívá vlastní zkušenost s duševním onemocněním v rodině k podpoře rodinných příslušníků a blízkých pacientů.

Podporuje členy rodiny v průběhu hospitalizace jejich blízkého, pomáhá jim vyrovnávat se s jejich situací, doprovází je v tom, co prožívají, předává jim své vlastní zkušenosti.

Nabízí rodinným příslušníkům a blízkým pacienta bezpečný prostor pro sdílení toho, co prožívají, založený na důvěře, vzájemnosti, podpoře a osobních zkušenostech.

Je součástí týmu odborníků oddělení psychiatrické nemocnice, ale nepodílí se přímo na léčbě pacienta. V případě potřeby poskytuje rodinným příslušníkům podporu v komunikaci se s léčebným týmem.

Jeho rolí je podpořit rodinu a blízké pacienta, aby mu byli oporou a vytvářeli mu dobré zázemí během duševního onemocnění.


Koordinátoři projektu:

  • Mgr. Marek Procházka, telefon 416 808 134
  • Mgr. Milada Houdková, telefon 416 808 206

 
Informativní leták:

  Tým PEER pracovníků pro rodiče a blízké osoby pacientů

Jana Škutchanová

 

  • příjmová oddělení: 1A, 1B,
  • telefon: 771 141 761,
  • kdy volat: v pracovní dny mezi 16 a 19 hodinou.

„Když syn v 18 letech psychicky onemocněl, měla jsem už zkušenost se stejným onemocněním u svého manžela. I tak to ale nebylo jednoduché, tehdy ještě nebylo, kam se obrátit. Nyní je synovi 30 a jeho stav je dobrý.“

 

Šárka Hajná

 
pdfPEER Šárka Hajná  (849.01 KB)

  • příjmová oddělení: 1A, 1B,
  • telefon: 771 147 837,
  • kdy volat: v pracovní dny mezi 10 a 18 hodinou.

„Jsem maminkou syna (28 let), se kterým si bezmála 10 let procházím problémy, které přináší jeho duševní onemocnění. Ztratili jsme několik let v nejistotě, než jsme pochopili, co se děje, že něco není v pořádku.“

 

Blanka Herstová

 

  • oddělení závislostí 7A, 7B, 7C,
  • telefon: 771 147 605,
  • kdy volat: v pracovní dny mezi 10 a 17 hodinou.

„Svého partnera jsem mnoho let provázela v boji se závislostí. Věřím, že je možné žít plnohodnotný život i za těchto okolností. Na této cestě jsem našla řadu přátel, kteří dokázali návyk překonat, a navíc ještě nezištně pomáhat druhým.“

logo krizova intervence

Kontakty na krizovou intervenci

Naše nemocnice neposkytuje služby krizové intervence. V případě akutního psychického stavu využijte tyto kontakty:

  • Krizové centrum RIAPS | telefon 222 586 768 | odkaz na web | e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  • Krizová pomoc Bohnice | telefon 284 016 666 | odkaz na web

Vítejte na stránkách Psychiatrické Nemocnice Horní Beřkovice

Počínaje únorem 2018 jsme spustili novou webovou prezentaci naší nemocnice. Věříme, že vám nové uspořádání stránek bude vyhovovat a že zde naleznete všechny potřebné informace. Horizontální menu se nyní člení dle typu návštěvníka stránek a levé menu obsahuje odkazy na nejčastěji hledané informace.

Velice oceníme vaši konstruktivní podněty, které nám můžete zasílat prostřednictvím tohoto formuláře.

A nyní několik slov k naší historii. Původně Psychiatrická léčebna v Horních Beřkovicích byla založena v roce 1891 jako filiální ústav tehdejšího Zemského ústavu pro choromyslné v Praze. V této podobě fungoval až do roku 1919. Tehdy byl prohlášen jako samostatný, postupně byla vybudována řada pavilonů s původním počtem lůžek 1000. V osmdesátých letech minulého století došlo k postupné reprofilizaci lůžek a snižování jejich počtu, což vedlo ke zkvalitňování péče o nemocné.

Od 1. 7. 2013 změnila léčebna rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví svůj název na Psychiatrická nemocnice a od 1. 8. 2014 nese nemocnice nový název Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice. Nachází se na hranicích Středočeského a Ústeckého kraje mezi Roudnicí nad Labem a Mělníkem.

Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice opakovaně uspěla v náročném akreditačním řízení a již po několikáté se stala držitelem prestižního certifikátu Spojené akreditační komise, o.p.s.

S tradicí od roku 1891